ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8358179
*
nr 835 8179
Spegel
Förgylld, höjd: 93 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2013
kl 18:06:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/6 18:04:09
1
100 kr
27/6 09:41:35
2
150 kr
30/6 17:32:03
3
400 kr
30/6 17:32:41
3
500 kr
1/7 06:45:42
4
300 kr
1/7 09:26:51
3
600 kr
1/7 17:58:46
5
600 kr
1/7 17:59:42
5
800 kr
1/7 18:01:53
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 835 8179
Spegel
Förgylld, höjd: 93 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/6 18:04:09 | 1 | 100 kr |
27/6 09:41:35 | 2 | 150 kr |
30/6 17:32:03 | 3 | 400 kr |
30/6 17:32:41 | 3 | 500 kr |
1/7 06:45:42 | 4 | 300 kr |
1/7 09:26:51 | 3 | 600 kr |
1/7 17:58:46 | 5 | 600 kr |
1/7 17:59:42 | 5 | 800 kr |
1/7 18:01:53 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45